Testy na domácí těhotenství: fungují? Pokud si nakoupíte odkazy na této stránce, můžeme získat malou provizi.

Testy na domácí těhotenství: fungují? Pokud si nakoupíte odkazy na této stránce, můžeme získat malou provizi.

Tady je náš proces.

Žena by mohla vyzkoušet domácí těhotenský test, pokud si nemůže dovolit test, nechce, aby ostatní věděli o testování nebo nemohli čekat na zakoupení testu.

Test domácího těhotenství se poprvé objevil v 70. letech a byl široce dostupný v 80. letech. Test měří lidský chorionický gonadotropin (HCG), hormon, který tělo uvolňuje v časném těhotenství. Zastánci domácích těhotenských testů se domnívají, že také testují HCG. Vědecké důkazy je však podporovány jen málo domácích testů. Nejspolehlivějším způsobem, jak potvrdit těhotenství, je zakoupit si test nebo navštívit lékaře. byly zmíněny na různých online fórech a jsou často založeny na lidových opravných prostředcích. Semena pšenice nebo ječmene a poté je nechávají 2 dny. Pokud semena vylíhne, test je kladný. Pokud tomu tak není, test je negativní.

Analýza z roku 1963 zjistila, že v asi 70% případů, kdy byla žena těhotná, semena klíčila. Některá semena klíčila, když žena nebyla těhotná, ale výsledky činí nespolehlivé. Výzkum, doporučujte test cukru.

Zahrnuje smíchání stejných částí cukru a moči, jako je 1 polévková lžíce cukru a 1 polévková lžíce moči. Poté, co nechal směs sedět několik minut, pokud se cukr rozpustí, žena není údajně těhotná. Pokud tvoří shluky, žena je těhotná.

Žádné vědecké důkazy nepodporují tuto metodu testování.

test soli

Tento test je alternativou k testu cukru a kroky jsou stejné: člověk mísí stejné části moči a soli. Pokud se sůl shrnuje, výsledek je pozitivní. Pokud tomu tak není, výsledek je negativní.

Žádný výzkum nepodporuje použití tohoto testu.

Myšlenka je, že HCG v moči reaguje s jedlou sodou, což způsobuje šumivání nebo praskání.

Chcete -li to zkusit, přidejte moč do zhruba stejného množství jedlé sody. Počkejte pár minut. Pokud soda nedělá nic, žena není těhotná. Pokud to šumí, praskání nebo bubliny, je žena těhotná.

Stejně jako u většiny ostatních domácích těhotenských testů neexistuje vědecký důkaz účinnosti tohoto testu.

Šampon

Obhájci šamponového testu věří, že HCG způsobuje pěnovou nebo bublinu šamponu. Chcete -li to vyzkoušet, smíchejte 2 kapky moči a 2 kapky šamponu v čisté misce. Netřásněte směsí, protože to může způsobit napětí.

Pokud šampon nereaguje, žena není údajně těhotná. Pokud to bublinky nebo pěny, je žena těhotná.

Neexistují ani důkazy na podporu použití tohoto testu.

fungují domácí těhotenské testy?

Zdravotničtí pracovníci a vědci nezkoumali účinnost většiny domácích těhotenských testů.

Zatímco někteří lidé na nástěnkách a blogy říkají, že tyto testy fungují, neexistuje vědecká podpora pro jejich nároky.

Domácí těhotenský test může Uveďte stejný výsledek jako spolehlivý test podle náhody. Získání stejného výsledku z obou metod neukazuje, že test DIY byl přesný. Komerční test, který detekuje HCG.

Metody monitorování plodnosti a povědomí však mohou ženě pomoci identifikovat těhotenství brzy.

Tyto metody jsou spolehlivější než většina domácích těhotenských test přesvědčivě potvrďte těhotenství. Obvykle také vyžadují několik týdnů nebo dokonce měsíců monitorování.

bazální tělesná teplota

Bazální tělesná teplota člověka je jejich teplota, když se probudí, než se pohybují nebo dělají cokoli jiného.

Bezprostředně po ovulaci hladiny progesteronu mírně zahřejí tělo, což způsobuje https://recenzeproduktu.top/nicozero/, že se základní tělesná teplota zvyšuje. Hladiny klesají, což způsobuje pokles teploty. Ale pokud je žena těhotná, její teplota může zůstat vysoká. Trvale vysoké hodnoty bazální tělesné teploty u ženy, která zmeškala období, může naznačovat těhotenství.

Detekující ovulaci

Zmeškané období může naznačovat těhotenství, ale pouze pokud žena může potvrdit, že má ovulaci.

Menstruační cyklus se přirozeně liší od měsíce od měsíce na měsíc, takže období, o kterém se předpokládá, že chybí, může být jen pozdě.

Pokud žena ví, že má ovulaci, její období by měla dorazit asi o 2 týdny později. Ovulační predikční soupravy mohou často detekovat ovulaci, ale mohou poskytnout falešně pozitivní hodnoty. Potvrzování ovulace spolehlivě často zahrnuje kombinaci faktorů: zvýšenou bazální tělesnou teplotu, úrodnou cervikální tekutinu a výsledek pozitivního ovulačního testu.

Těhotenství není lékařskou pohotovostí, pokud nedojde k intenzivní bolesti, krvácení nebo zdravotním stavu, díky kterému je těhotenství nebezpečné. Ženy, které mohou být těhotné, mohou bezpečně čekat několik dní – nebo dokonce několik týdnů -, aby navštívily lékaře. Pokud období stále nepřijde, naplánujte si schůzku s lékařem nebo porodní asistentkou.

Žena, která nemá přístup k testu domácího těhotenství Pokud je to nemožné, může být dobré jednat, jako by se těhotenství potvrdilo, a to tím, že se vyhýbáte kouření a alkoholu a užívání prenatálních vitamínů.

Pokud je soukromí obavy, pro lidi ve Spojených státech stojí za zmínku, že poskytovatelé lékařské péče, nejen testování těhotenství, musí ve většině případů ctít zákony o ochraně osobních údajů. To znamená, že poskytovatelé zdravotní péče nemohou sdílet zdravotní informace například s rodiči nebo manželkou osoby bez jejich souhlasu. Levné testování je často k dispozici. V USA mohl kdokoli, kdo potřebuje těhotenský test,:

  • Navštivte místní kapitolu plánovaného rodičovství, která nabízí řadu bezplatných nebo levných služeb.
  • Kontaktujte krajskou radu zdraví o testování. Ty obvykle stojí jen několik centů na test.
  • Naplánujte zkoušku studny, pokud má žena pojištění. Ve většině případů musí pojišťovací společnosti pokrýt plné náklady, včetně nákladů na těhotenský test.
  • Během pravidelné kontroly požádejte o rozhovor s lékařem samotným.

    Domácí těhotenské testy nejsou spolehlivé, i když poskytují stejné výsledky jako komerční testy.

    Přestože čekání může být frustrující, domluvení s poskytovatelem zdravotní péče je nejlepší je nejlepší Možnost pro každého, kdo nemůže získat přístup k komerčnímu testu těhotenství. Lékaři a porodní asistentky musí ve většině případů respektovat soukromí pacienta a mohou nabídnout širokou škálu zdrojů. Zdraví/gynekologie

Contents