Usługi zdrowia psychicznego dla czarnej społeczności

Usługi zdrowia psychicznego dla czarnej społeczności

Niedawno Stany Zjednoczone doświadczyły powstania przeciwko rasizmowi i brutalności policyjnej, które nie były widoczne od czasu ruchu na rzecz praw obywatelskich. W obliczu różnic rasowych, piętna i różnic w zdrowiu psychicznym czarni ludzie spędzili lata, próbując przetworzyć przemoc i rasizm, które żyją w Stanach Zjednoczonych. Ale nigdy nie musieli tego robić podczas pandemii, która nieproporcjonalnie atakuje czarne życie, zdrowie i społeczności.

Od przemocy policyjnej po piętno zdrowia psychicznego doświadczenia ludzi kolorowych odbijają się na zdrowie psychiczne. Według American Psychological Association rasizm jest formą traumy. Uraz rasowy może prowadzić do objawów stresu pourazowego (PTSD) i poważnego stresu psychicznego.

W wyniku tych traumatycznych doświadczeń Biuro ds. Usług Społecznych w mniejszościach donosi, że czarni Amerykanie napotykają wyższe wskaźniki chorób psychicznych niż biali ludzie. Ponadto Afroamerykanie mogą doświadczać poważniejszych form stanów zdrowia psychicznego ze względu na niezaspokojone potrzeby zdrowia psychicznego i brak dostępu do opieki psychiatrycznej, zgodnie z National Alliance on Mental Chorób.

Black Lives Matter. Czarne zdrowie psychiczne również ma znaczenie.

W ostatnich latach zwiększony dostęp Czarnych do zasobów zdrowia psychicznego pomógł zwalczyć historyczny brak kompetencji kulturowych i piętno zdrowia psychicznego w społeczności afroamerykańskiej. Jeśli starasz się poradzić sobie z ostatnimi wydarzeniami, istnieje solidarność i wsparcie. Oto lista zasobów zdrowia psychicznego, jeśli szukasz wsparcia, aby pomóc w przetworzeniu i potwierdzeniu swojego doświadczenia.

Terapia dla czarnych dziewcząt

Terapia czarnych dziewcząt to społeczność internetowa zajmująca się zachęcaniem do psychicznego dobrego samopoczucia dla czarnych kobiet i czarnych dziewcząt. Terapia czarnych dziewcząt oferuje również narzędzie polecające, które pomaga użytkownikom znaleźć usługi zdrowia psychicznego.

The Loveland Foundation

Fundacja Loveland ma na celu uczynienie usług zdrowia psychicznego bardziej dostępnym dla czarnych kobiet i dziewcząt za pośrednictwem Funduszu Terapii, który zapewnia pomoc finansową czarnym kobietom i dziewczątom w Stanach Zjednoczonych. Jego kanał na Instagramie zawiera kombinację wskazówek dotyczących samoopieki i postów podkreślających ekspertów ds. Zdrowia psychicznego w czarnej społeczności.

Fundacja Boris Lawrence Henson

W 2018 r. Aktorka Taraji P. Henson założyła Fundację Borisa Lawrence’a Hensona, aby uhonorować swojego ojca, weterana wojennego, który poradził sobie z walkami psychologicznymi wynikającymi z wojny. Fundacja ma na celu zwiększenie dostępu do usług zdrowia psychicznego, zwiększenie świadomości zdrowia psychicznego i podkreślenie wpływu warunków zdrowia psychicznego w czarnych społecznościach. Fundacja oferuje również katalog kompetentnych kulturowo terapeutów i wrażliwych kulturowo zasobów odnowy biologicznej na czarno.

sista afya

Sista Afya, organizacja z Chicago, oferuje zasoby zdrowia psychicznego dla czarnych kobiet i dziewcząt. Sista Afya łączy czarne kobiety z niedrogie, dostępne i kompetentne kulturowo terapeutów i trwające warsztaty zdrowia psychicznego. Oferuje także program Illinois dla Czarnych Women, który oferuje dwie bezpłatne sesje terapeutyczne i bezpłatny wstęp do miesięcznych grup wsparcia dla kobiet, które kwalifikują się finansowo.

czarni mężczyźni leczą

Czarni mężczyźni leczy się leczeniem psychicznym, psychoedukacją i usługami wsparcia dla kolorowych mężczyzn. Zapewniając bezpłatny dostęp do usług zdrowia psychicznego, czarni mężczyźni leczą zachęcając czarnych mężczyzn do dzielenia się doświadczeniami piętna, uprzedzeń rasowych i problemów ze zdrowiem psychicznym z innymi czarnymi mężczyznami, aby pomóc w stworzeniu bezpiecznych przestrzeni.

National Queer and Trans Therapeutists of Color Network

Koncentrował się na doświadczeniach Queer i Trans PoC, krajowych queer i trans terapeutów sieci kolorowych ponownie wyobrażają sobie konwencjonalne usługi zdrowia psychicznego, aby sprostać wyjątkowym wyzwaniom związanym ze zdrowiem psychicznym queer i społecznościowych społeczności kolorowych.

Chociaż wiele ich zasobów jest skierowanych do specjalistów ds. Zdrowia psychicznego, sieć oferuje katalog terapeutów QTPOC o kompetencjach kulturowych i dodatkowej pomocy finansowej dla POC zmagających się z pytaniami dotyczącymi tożsamości płciowej i orientacji seksualnej.

Melanina i zdrowie psychiczne

Melanina i zdrowie psychiczne to sieć, która łączy społeczności mniejszościowe – szczególnie Latinx i Czarni – z usługami zdrowia psychicznego. Sieć zapewnia katalog kompetentnych terapeutów kulturowo. Zawiera podcast między Sessions, który obejmuje szczere rozmowy na temat zdrowia psychicznego, traumy rasowej i porady dotyczące samoopieki „Dwie brązowe pisklęta zmieniające oblicze terapii po obu stronach kanapy”. Ich kanał w mediach społecznościowych zapewnia inspiracje, zasoby i wskazówki dotyczące samoopieki, które pomogą sobie poradzić podczas Covid-19.

Ethel’s Club

Ethel’s Club, globalna organizacja z siedzibą w Nowym Jorku, oferuje bezpieczną przestrzeń online dla młodych ludzi ze społeczności kolorowych ”do leczenia, inspiracji i rozwijania się”. Ethel’s Club oferuje cyfrowe sesje odnowy biologicznej, klasy i filmy na żywo oraz globalną sieć członkowską PoC.

grupa terapii NYC

Grupa terapii w Nowym Jorku zawiera system zdrowia psychicznego pracowników służby zdrowia, psychologów i afroamerykańskich terapeutów, którzy świadczą usługi wsparcia.

Według grupy terapii w Nowym Jorku praca z terapeutą, który rozumie twoje potrzeby w zakresie zdrowia psychicznego, może znacząco wpłynąć na sukces leczenia zdrowia psychicznego. Grupa terapii NYC pomaga PoC walczyć z chorobą psychiczną, problemami zdrowia psychicznego i przytłaczającymi emocjami, znajdują kompetentnych kulturowo specjalistów ds. Zdrowia psychicznego, aby zapewnić zaspokojenie ich potrzeb zdrowia psychicznego.

Wreszcie kilka rzeczy, o których należy pamiętać, szukając wsparcia zdrowia psychicznego.

Chociaż znalezienie opieki psychiatrycznej może być trudne – i robienie tego jako czarna osoba może być jeszcze trudniejsza – konieczne jest, aby pamiętać, że jesteś tego wart. Powiedziawszy to, oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas hondrox poszukiwania wsparcia zdrowia psychicznego:

  • Tworzenie pozytywnego relacji terapeutycznej z specjalistą ds. Zdrowia psychicznego ma kluczowe znaczenie dla sukcesu leczenia zdrowia psychicznego. Mimo to znalezienie terapeuty, z którym czujesz się komfortowo. Mamy nadzieję, że niektóre zasoby w tym poście mogą pomóc Ci znaleźć potrzebną opiekę. Jeśli jednak zastanawiasz się nad skrzywdzaniem siebie, skontaktuj się z National Suicide Prevention Lifeline (800-273-8255) lub linią tekstową kryzysowej (Tekst Home to 741741) w celu natychmiastowego wsparcia zdrowia psychicznego.
  • Wielu specjalistów ds. Zdrowia psychicznego oferuje terapię przesuwną, więc jeśli znalazłeś prywatnego dostawcę opieki zdrowotnej, z którym czujesz się komfortowo, ale nie jest objęty ubezpieczeniem zdrowotnym, zapytaj o terapię przesuwną. Oto kilka wskazówek, jak uczynić terapię bardziej przystępnymi cenowo.
  • Teterapia może wydawać się niezręczna, szczególnie jeśli jesteś przyzwyczajony do sesji osobistych. Poświęcenie czasu na napisanie rzeczy, które chcesz omówić podczas sesji terapii, może pomóc w przejściu do terapii online. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci jak najlepiej wykorzystać teterapię.

Nawet jeśli jesteś przyzwyczajony do terapii, niszczycielskie następstwa Covid-19 i brutalność policji wśród czarnych społeczności mogą sprawić, że terapia nie działa. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie wcześniej istniejące zaburzenie psychiczne, możesz być szczególnie narażony na głęboki stres związany z ostatnimi zdarzeniami. Ostatecznie poszukiwanie profesjonalnej pomocy może pomóc w rozpoczęciu procesu leczenia i poradzenia sobie z przytłaczającymi uczuciami.

Contents